0318 321 30 90
Organize Sanayi Bölgesi Kızılırmak Cad. No:4 Yahşihan/KIRIKKALE
info@kubuskazan.com.tr
08:00 / 18:00
1948'den bugüne ısıtıyoruz...

Author archives:

Sürdürülebilirlik

Değişen dünyayla birlikte değişen beklentileri, küresel trendleri ve sektörümüzün gereksinimleri sürekli takip ederek, geleneklerimizden aldığımız bilinci şimdiye uyarlıyor ve gelecek için hem ülkemiz hem de yeni nesillerimiz için yaşanılabilir bir dünya, temiz bir çevre ve yenilenebilir bir enerji vizyonu ile tüm çalışanlarımızla yatırımlarımızı bu bilinçle gerçekleştiriyoruz.

*KUBUŞ KAZAN, Kırıkkale Üretim Tesisleri Çatı GES Projesi.

ÇEVRE BİLİNCİ

Çevre bilinci ışığı altında gerekli adımları atmaya gayret gösteren, atık yönetimi ile atıklarımızı minimize eden, sürdürülebilir su ve enerji yönetimi ile imalatlarımızda etkinlik ve verimliliği arttırmayı hedefleyen bir anlayış ile hareket ediyoruz.

TEDARİK ZİNCİRİ

Üretim hattımızda kullanılan ve dışarıdan tedarik ettiğimiz her bir hammadde, üretim mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz tarafından gerekli kalite, sertifikasyon ve uygunluk kontrolleri yapılarak üretim sürecimize dahil edilir. Hammadde tedariğinden, sevk sürecine kadar olan tüm işlemler titizlikle yerine getirilerek, ürünlerimiz sevk haline hazır hale getirilir.

TEKNOLOJİMİZ

Faaliyet gösterdiğimiz alanda öncüler arasında kalmayı amaçlar ve bu misyon ile üretim bandımızı gerekli, yenilikçi ve modern teknolojik ekipman parkı ile donatmaya özen gösteririz.

ÇALIŞANLAR

Çalışanlarımız ile kurduğumuz kuvvetli ilişkiler, gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilirlik seminerleri ile firmamızın gelecek hedeflerine katkı sağlayarak, sürdürülebilirlik vizyonumuza daha sağlam adımlarla hareket etmekteyiz.

75 YILLIK SORUMLULUK

Dört nesildir ve 75 yıldır bu ülkeye hizmet etmekteyiz. Bu sorumluluk ile, Anadolu’dan almış olduğumuz bu ilhamı tüm dünyaya ürünlerimizi ihraç ederek tanıtmak ve ülkemizi uluslar arası arenalarda en iyi şekilde temsil etme bilinciyle hareket ederiz.

Tarihçe

Tarihçe

 • 1948

  Firma kurucumuz Mustafa KUBUŞ,“Mustafa KUBUŞ Teshin Cihazları İmalatı” adı altında Ulus’ta küçük bir atölyede ilk ve yerli kazan imalatına başlar.

 • 1955

  Üretilen kazanlar kullanıldıkça her yönüyle teste tabi tutulur ve her testi başarıyla geçer. Kubuş Kazan yavaş yavaş tanınmaya başlar.

 • 1962

  Mustafa KUBUŞ, artan taleplere daha iyi cevap verebilmek için mevcut atölyesini ve üretim kapasitesini büyüterek, İskitler Büyük Sanayiye taşınır.

 • 1968

  Tesisatçılar arasında “Kazancıların Piri” ünvanıyla da tanınan kurucumuz Mustafa KUBUŞ, Türk sanayisine katkılarından dolayı ödüle layık görüldü.

 • 1975

  İkinci kuşak işi devralır ve kazan imalatına devam eder.

 • 1996

  Dedesinin adını alan üçüncü kuşak Mustafa KUBUŞ ve kardeşleri, işi ikinci kuşakla beraber devam ettirir. “Yanar Kazan Mak. İnş. Taah. İml. San. Tic. Ltd. Şti.” adıyla şirketleşen firmamız “Kubuş Kazan” ve “Kubuş Isı Cihazları” tescilli markalarıyla faaliyetlerine hız vererek geniş ürün yelpazesiyle imalatlarına devam eder, Mustafa KUBUŞ Genel Müdür olur.

 • 2004

  Kubuş Kazan, üretim ve istihdam kapasitesinin gelişmesiyle birlikte, üretim yerini 2004 yılında “Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesine” taşır.

 • 2007

   

  Türkiye’de kendi ürün alanında, en çok TSE ve CE belgelerine sahip olan firma olmuştur.

 • 2010

  Sıcak Hava Kazanımız gerekli testlerden geçer ve belgelendirilerek imalatına başlanır. Türkiye’de ilk Sıvı-Gaz Yakıtlı Sıcak Hava Kazanlarında CE belgesi alınır.

 • 2011

  Üçüncü kuşak olan Mustafa KUBUŞ sanayicilik hayatına Kubuş Isı Cihazları, Kubuş Kazan ve Yanar Kazan Mak. Ltd. Şti. adı altında tek başına devam etmiştir.

 • 2012

  Mevcut üretim yeri ek holler ile büyütelerek, üretim tesisleri gerekli ekipman parkı ile genişletilir.

 • 2014

  Yer Tipi Yoğuşmalı Kazanımız TSE Isı Laboratuvarlarından gerekli testleri geçer ve belgelendirilerek imalatına başlanır. Kazanlarımız %108,5 verimle ülkemizin en verimli kazanları olarak tescil edilir.

 • 2015

  Değişen ve gelişen dünya ile logomuzu yeniledik.

 • 2017

  “İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği” tarafından ödüle layık görüldük.

 • 2019

  İlklerin öncüsü olan Kubuş Kazan, Türkiye’de büyük oranda tüketimi olan ve tamamı ithal edilen termal sürümlü kağıtların yerli sermaye ile üretimine ilk defa, “Nano Termal Kağıt Kimya San. İth. İhr. Ltd. Şti” adı altında İstanbul’da başlar.

 • 2020

  Nano Termal Kağıt Ltd. Şti. üretim kapasitesini ve müşteri portföyünü genişletir ve üretim tesislerini “Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesine” taşıyarak, seri üretimlerine devam eder.

 • 2020

  Dördüncü nesil olan Yaşar KUBUŞ, Samet KUBUŞ ve Levent KUBUŞ eğitimlerini tamamladıktan sonra, Nano Termal Kağıt ve Kubuş Kazan çatısı altında iş hayatlarına başlamışlardır.

 • Günümüz

  Kubuş Kazan, 16.000 m2 arazi üzerine kurulu 10.400 m2 kapalı alan ile, 5 holde seri üretim yapmakta ve 100’e yakın personeliyle, “TÜRK SANAYİSİNE” 74 yıldır hizmete devam etmektedir.

19481955196219681975199620042007201020112012201420152017201920202020Günümüz

Haberler

Korumalı: Ce Belgeleri

Bu içerik parola ile korunuyor. Görüntülemek için lütfen aşağıya parolanızı yazın:

Menü